Фізіотерапевтичне відділення

Фізіотерапія є невід’ємною та важливою складовою сучасної медицини.

Фізіотерапевтичне лікування має ряд незаперечних переваг перед традиційною медициною: висока ефективність, відсутність акумулювання, алергічних реакцій. Дешеве, легко дозується, добре переноситься пацієнтами, викликає приємні відчуття, при індивідуальній непереносимості легко відміняється.

Фізіотерапевтичне відділення є базою відновлювального лікування стаціонарних і амбулаторних хворих не медикаментозними методами лікування та реабілітації. Щоденно у відділенні отримують лікування близько 300 чоловік. Всього за рік проліковано майже 13000 пацієнтів. Лікування проводиться відповідно до сучасних принципів і стандартів фізіотерапевтичного лікування та фізичної реабілітації (кінезітерапії).

У відділенні застосовують таки види фізпроцедур:

Озонолікування природний метод лікування, який шляхом неспецифічної дії на організм стимулює і регулює його захисні і адаптивні реакції. У відділенні відпускаються процедури:

– Озонова вода

– Газація

– В/в крапельне введення озонованого фізрозчину.

Озонотерапія має терапевтичні ефекти:

– антибактеріальний; противірусний, протизапальний, знеболюючий; дезинтоксикаційний, імуномоделюючий;

– стимулює антиоксидантну, мікроциркуляторну дії;

– оптимізує обмінні процеси;

– надає протигрибкову дію.

Показання для озонолікування: захворювання шкіри, трофічні виразки, тромбофлебіт, облітерація судин нижніх кінцівок, ревматизм, артрит, артроз, ішемічна хвороба серця, гіпертонія, цукровий діабет, хронічний гастрит, коліт, виразка 12-палої кишки, алергії, фурункульоз, герпес, екзема, порушення мозкового кровообігу, захворювання периферичної нервової системи, цистит, хвороби верхніх дихальних шляхів.

Парафіно-озокеритолікування. Озокерит – грецьке слово, яке означає

«пахнучий воском». Дійсно, озокерит після відповідної очистки нагадує своїм

зовнішнім виглядом бджолиний віск.

Озокеритотерапія має протизапальну, гіпосенсибілізуючу, спазмолітичну, розсмоктуючу, болезаспокійливу, судинорозширючу,

зудозаспокійливу дії, стимулює регенеративні і трофічні процеси в тканинах.

Лікування ультразвуком надає виражений протизапальний, аналгетичний, спазмолітичний, метаболічний, бактерицидний ефекти, що дає можливість використовувати ультразвукову терапію в багатьох галузях медицини: у клініці внутрішніх хвороб, стоматології, урології, офтальмології, гінекології, травматології, отолярінгології, хірургії.

Електролікування (електрофорез, ампліпульс, електростимуляція, дарсонвалізація, магнітотерапія, УВЧ- та НВЧ-терапія).

Лікування постійним та імпульсним струмом широко використовують для регуляції вегетативних функцій, нервових процесів при захворюваннях, послаблення та усунення больового синдрому, відновлення функцій та зменшення секреторних та моторних розладів у системі органів травлення, розсмоктування запальних інфільтратів, поліпшення трофічних процесів.

Світлолікування використовують при захворюваннях внутрішніх органів

(пневмонії, бронхіти, міозити), загальні та місцеві опромінювання використовують в дерматології, хірургії, захворюваннях ЛОР органів.

У відділенні широко застосовують методи кінезітерапії:

Лікувальна фізкультура. Кабінет оснащений сучасними тренажерами, спортивним інвентарем, 2 дошками Євмінова. Зайняття проводяться індивідуально та групові.

Види лікувальної фізкультури:

– дихальна гімнастика

– корегуюча гімнастика

– загальнозміцнююча гімнастика

– аналітична гімнастика

Масаж лікувальний класичний проводять 5 висококваліфікованих масажиста з медичною освітою. Широко використовується при остеохондрозах, артрозах, періартритах, невритах, при захворюваннях серцево-судинної системи, хвороб верхніх дихальних шляхів, захворюваннях периферичної нервової системи.

Пневмомасаж (пресотерапія) – сучасний метод фізіотерапії, різновид лимфодренажного масажу. Це апаратна процедура, свого роду заміна ручного масажу, при якій маніпуляції проводяться за допомогою стиснутого повітря. Після процедури пресотерапії відчувається приємна легкість в ногах, зменшуються об’єми за рахунок ліквідації набряків. Пресотерапія ефективно застосовується для профілактики і лікування на ранній стадії варикозного розширення вен, тому що має виражену спазмолітину і судинорозширювальну дію.

Гідромасаж – сучасна бальнеологічна ванна «Гейзер» з функціями підводного масажу високого тиску.

– вихрові ручні та ножні ванни застосовуються з лікувальною, профілактичною метою та для фізичної реабілітації.

Процедури покращують гемодинаміку, обмін речовин, трофічні процеси, розсмоктуються крововиливи та набрякова рідина в тканинах, випіт у порожнинах суглобів, прискорюється відновлення рухових функцій.

Показання для застосування:

– травми і захворювання опорно-рухового апарату;

– травми і захворювання периферійної нервової системи;

порушення жирового обміну, дисфункції кишок.

Механотерапіярозробка (подолати еластичний або пружинний опір) пошкоджених частин тіла за допомогою спеціальних апаратів.