Гінекологічне відділення

Гінекологічне відділення
Завідувачка гінекологічним відділенням Гладенько Світлана Євгеніївна лікар вищої категорії

Гінекологічне відділення на 40 ліжок входить до складу КУ «Сумська міська клінічна лікарня №1» та розташоване на третьому поверсі стаціонарного корпусу №2.

У гінекологічному відділенні є 12 палат, операційний блок, мала операційна, перев’язувальний кабінет, маніпуляційний кабінет, оглядовий кабінет, кольпоскопічний кабінет та кабінет УЗД.

Роботу гінекологічного відділення забезпечує висококваліфікований медичний персонал на чолі із завідуючою відділенням лікарем акушер-гінекологом вищої категорії Гладенко Світланою Євгеніївною.

У відділенні працюють:

3 лікаря, з них: Вища категорія – 1; Друга категорія –  1; Без категорії – 1 (працює менше 5 років).

Сестри медичні –10 осіб, із них: 2 .- бакалаври, з вищою категорією – 3, друга категорія – 1, без категорії – 6 (працюють менше 5 років), молодший медичний персонал–11 осіб.

Гінекологічне відділенняГінекологічне відділенняВідділення протягом року надає медичну допомогу більш як 1500 хворим, як оперативним шляхом, так і консервативним лікуванням.
Оперативне лікування проводиться, як в плановому, так і ургентному порядку.
У відділенні впровадженні наступні види оперативних втручань:

Екстирпація матки

Ампутація матки

Через піхвова екстирпація матки та реконструктивні пластичні операції при випадінні матки, опущеннях стінок піхви та аномаліях розвитку статевих органів

Виконуються оперативні втручання як лапароскопічним, так і відкритим шляхами, що включають в себе: резекція яєчника та вилущування кісти, видалення додатків матки, видалення маткової труби при позаматковій вагітності та інших захворюваннях маткових труб.

Гінекологічне відділенняКрім сучасних методів медикаментозного лікування, виконуються   операції будь-якого рівня складності як традиційним методом, так і лапароскопічним, операції з вагінальним доступом, які не залишають рубців і дають можливість жінкам на наступний день після операції залишити лікарню в хорошому самопочутті:

гістеректомія (видалення матки), включаючи вагінальну операцію навіть при великих розмірах матки, а також тотальну лапароскопічну гістеректомію з лапароскопічним ушиванням;

міомектомія (видалення міоматозних вузлів зі збереженням матки) при будь-яких розмірах і кількості міоматозних вузлів абдомінальним, лапароскопічним і вагінальним доступом;

лапароскопічні операції при безплідді, спаєчному процесі, кістах яєчників, позаматкової вагітності;

гістероскопія і гістерорезектоскопія (видалення електропетлею великих поліпів і міоматозних вузлів, розташованих в порожнині матки);

вагінальні операції з використанням синтетичних ендопротезів (трансобтураторная цістоуретропексія – TVT-o, Prolift та ін.) при запущених і рецидивних формах опущення статевих органів, а також при стресовому нетриманні сечі;

операції при вадах розвитку геніталій – створення штучної піхви (кольпопоез);

дрібні гінекологічні операції (діагностичне вишкрібання, конизация шийки матки та ін.).

У відділенні впроваджені органозберігаючі операції:

Консервативна міомектомія (видалення фіброматозних вузлів зі збереженням матки, що важливо для жінок репродуктивного віку з можливістю послідуючої вагітності )

Сальпінголізіс (відновлення прохідності маткових труб)

Консервативні кістектомії, зі збереженням тканин яєчника

Одним із новітніх форм роботи у відділенні є впровадження органозберігаючої операції – Емболізації маткових артерій.

При позаматкових вагітностях використовується консервативний метод лікування, шляхом використання препарату Метатрексат без оперативного втручання.
Гінекологічне відділення
У відділенні впровадженні всі сучасні методи діагностики, включаючи лабораторні, інструментальні та функціональні.Гінекологічне відділення

У відділенні проводяться штучні переривання вагітності в ранніх термінах, як консервативним шляхом так і шляхом ручної вакуум аспірації.

В структурі відділення є кабінет ультразвукової діагностики, який укомплектований апаратом для УЗ-діагностики.

У відділенні є комфортабельні одно- і двомісні палати, при перебуванні в яких пацієнтки максимально наближені до домашніх умов.

В нашому відділенні надається допомога при будь-яких видах гінекологічних захворювань:

кісти яєчників;

безпліддя;

лейоміома і інші пухлини матки;

поліпи та гіперпластичні процеси ендометрію;

опущення матки і стінок піхви;

стресове нетримання сечі;

патологія шийки матки.

При діагностуванні доброякісних пухлин матки (міома матки) і бажанні жінки зберегти орган проводиться емболізація судин матки (ЕМА), що дає можливість “лікувати без розрізу”.

Згідно наказу МОЗ України №620 медична допомога у відділенні надається вагітним до 22 тижнів:

загроза переривання вагітності, ранні токсикози;

важкі захворювання нирок, серцево-судинної, сечовидільної, дихальної, опорно – рухової та інших систем під час вагітності;

алергічні та ревматичні захворювання під час вагітності;

переривання вагітності на ранніх і пізніх термінах за медичними показаннями;

ургентна допомога при невідкладних гінекологічних захворюваннях (позаматкова вагітність, апоплексія яєчника, мимовільний аборт, маткова кровотеча і т.д.).

Наявність сучасного унікального високовартісного устаткування дає нашим пацієнткам можливість відчувати себе в цілковитій безпеці, і отримати сучасну, якісну медичну допомогу.