Історія закладу

Комунальне некомерційне підприємство «Центральна міська клінічна лікарня» Сумської міської ради — це ліцензований, акредитований на вищу категорію сучасний заклад, що надає весь спектр медичних послуг другого рівня населенню міста Суми.

Підвищення якості медичної допомоги, оснащення відділень стаціонару та поліклініки сучасним обладнанням, впровадження новітніх технологій, створення комфортних умов для перебування пацієнтів – пріоритети діяльності адміністрації лікарні.

КНП «Центральна міська клінічна лікарня» Сумської міської ради заснована в 1974 році. Це багатопрофільна лікувально-профілактична установа, у якій працює 720 чоловік. У своєму складі має 11 стаціонарних відділень потужністю 360 ліжок два поліклінічних відділень , денний стаціонар на 80 ліжок та амбулаторне ортопедично-травматологічне відділення. Щорічно у закладі лікується до 12 тисяч хворих, виконується понад 4 тисячі складних хірургічних втручань.

Параклінічна служба лікарні представлена укомплектованою сучасним обладнанням клініко-діагностичною лабораторією, кабінетами, ультразвукової, рентгенологічної та функціональної діагностики, відділенням фізіотерапії та лікувальної фізкультури.

Історія закладу
ДОМІНАС ВАЛЕНТИНА МИХАЙЛІВНА Головний лікар КНП «Центральна міська клінічна лікарня» Сумської міської ради лікар вищої категорії

У лікувальному закладі працюють висококваліфіковані фахівці. Очолювати такий колектив велика відповідальність і під силу справжньому лідеру, яким і є Валентина Михайлівна Домінас. Її уміння знайти вихід практично з будь-якої ситуації, прогресивний підхід до організації медичної допомоги населенню, професіоналізм і повна самовіддача внесли значні позитивні зміни в діяльність лікувального закладу. За роки роботи Валентина Михайлівна змогла створити колектив однодумців, рейтинг якого в місті дуже високий. Багато пацієнтів зазначають, що основними причинами вибору цього лікувального закладу стали не тільки професіоналізм персоналу лікарні, а також доброта, привітність, душевна участь медичних працівників.

З 1992 року комунальна установа «Сумська міська клінічна лікарня №1» стала науково-практичною базою медичного інституту Сумського державного університету. Розташування на базі лікарні чотирьох кафедр інституту істотно поліпшило лікувально-консультативну допомогу населенню.

У 1998 році лікарня здобула статус клінічної установи, протягом багатьох років заклад підтверджує вищу акредитаційну категорію.

65% працівників лікарні мають першу та вищу кваліфікаційну категорію, є авторитетними фахівцями високого класу, серед яких чотири кандидати медичних наук – Ю.М. Кудрявцев, Т.А. Лозова, М.Ю Юсюк, Гладенко С. Е.

 

Історія закладуУ структурних підрозділах активно впроваджуються сучасні досягнення та передовий досвід медицини і, як результат, у 2012 році лікарня стала переможцем щорічного загальнонаціонального проекту «Флагмани сучасної медицини».

Урологічне відділення, яке очолює кандидат медичних наук Ю.М. Кудрявцев, є лідером сучасної оперативної урології в області. Пріоритетні напрямки роботи відділення – ендоскопічна та лапароскопічна урологія, дроблення камінців нирок ультразвуком і лазером, реконструктивні втручання, жіноча функціональна урологія. Вже близько 9 років спеціалісти виконують трансуретральні операції. З 2012 року впроваджено пункційні методики під ультразвуковим наведенням.

У 2013 році завідувачем відділення Ю.М. Кудрявцевим вперше в області виконано нефректомію лапароскопічним методом, проведено складні пластичні операції на сечових шляхах, здійснено пластику сечового міхура після його повного видалення. Гордістю закладу є впровадження унікальної технології ІУГ-О (малоінвазивна імплантація), яка дозволяє досягти ефективності у 98% випадків. В урологічному відділенні постійно ведеться наукова, педагогічна робота, а за рівнем фахової підготовки лікарів та умовам перебування хворих воно відповідає європейському рівню.

Гінекологічне відділення лікарні очолює лікар вищої категорії Гладенко С.Є. Під її керівництвом застосовуються сучасні методики та технології лікування жінок: консервативна міомектомія, вагінальна гістеректомія, екстирпація та надпіхвова ампутація матки, операції з корекції пролапса геніталій, а також пластична хірургія.

У відділенні виконуються хірургічні втручання підвищеної складності: гістерорезектоскопія, гістерорезектоскопічна абляція і резекція ендометрія. Усе це дає можливість жінкам міста отримувати найсучаснішу висококваліфіковану медичну допомогу.

У закладі широко впроваджуються сучасні технології, серед яких методика тромболітичної терапії. На сьогодні тромболізис – відпрацьована, відповідна сучасним вимогам методика, впровадження якої у кардіологічному відділенні якісно покращує лікування хворих з інфарктом міокарда, скорочує терміни відновлення їхньої працездатності та на 15% знижує показники смертності.

Щороку в закладі проводиться понад 40 тромболізисів. Кардіологічне відділення є Центром міжнародних плацебоконтрольованих досліджень лікарських засобів для лікування хворих з серцево-судинною патологією.

Історія закладу

У 2015 році і в неврологічному відділенні, яке очолює лікар вищої категорії О.М. Кучерявенко, розпочато роботу з впровадження тромболітичної терапії, що дасть можливість суттєво зменшити показники смертності та виходу на інвалідність хворих з ішемічним інсультом. Неврологічне відділення лікарні заслужено має високий рейтинг у місті завдяки створеним умовам перебування хворих, високому професіоналізму та людяності колективу.

Пульмонологічне відділення лікарні є єдиним у місті, забезпечує надання висококваліфікованої допомоги хворим відповідного профілю. У своєму складі має ендоскопічний кабінет, кабінет небулайзерної терапії. Очолює відділення лікар вищої категорії, міський фахівець О.Г. Гайворонська.

Фахівці двох ортопедично-травматологічних відділень, які очолюють лікарі вищої категорії О.О. Ткаченко та Ю.А. Барабан, віртуозно, на сучасному рівні, виконують найскладніші оперативні втручання.

Вони першими в області провели тотальне цементне ендопротезування кульшового суглобу при коксартрозі, операцію блокуючого інтрамедулярного остеосинтезу перелому кісток гомілки (БІОС), біполярне цементне ендопротезування голівки стегна кульшового суглобу, запровадили методику асистуючого артроскопічного відеомоніторингу при оперативних втручаннях на колінному суглобі при травматичних пошкодженнях, що дало можливість суттєво зменшити травматичність оперативного втручання, скоротити терміни лікування
хворого орієнтовно на 20-25 ліжко-днів. Відділення є базою підготовки лікарів-інтернів, багато з яких уже самостійно ефективно працюють на теренах нашої держави.

Історія закладу

Гордістю закладу за рівнем створених умов перебування хворих є хірургічне відділення, очолюване лікарем вищої категорії О.В. Курочкін. Працюючи у співдружності з ендоскопістами і лікарями служби ультрозвокової діагностики, хірурги відділення мають можливість використовувати ефективні, сучасні методики в лікуванні хворих, в тому числі лапароскопічні.

Фізіотерапевтичне відділення, очолюване лікарем вищої категорії Болкуневич В.М., відповідає сучасним вимогам, оснащене обладнанням для лікування і реабілітації хворих різного профілю. Масаж, гідромасаж, електротеплові процедури, озонотерапія – далеко не повний перелік методів лікування. Водолікувальниця закладу – найкраща в області. Медичні працівники відділення роблять дива в плані реабілітації хворих різного профілю.

Історія закладуПід керівництвом лікаря другої категорії В.О. Сухостанця на базі лікарні функціонує єдине в місті амбулаторне ортопедично-травматологічне відділення з цілодобовим трав­матологічним пунктом та амбулаторною ортопедичною службою. Щорічно відділення надає допомогу близько 20 тисячам осіб, в тому числі забезпечує антирабічну та протиправцеву профілактку.

У 2013 році колектив лікарні активно включився у боротьбу за отримання Всеукраїнського статусу «Чиста лікарня безпечна для пацієнта» Лікарня стала першим закладом охорони здоров’я Сумської області, в якому 8 відділень із 204 по Україні отримали відзнаку «Чиста лікарня безпечна для пацієнта».До кінця року адміністрація планує отримати статус «Чиста лікарня безпечна для пацієнта» в цілому для закладу.

Найближчим часом планується розширення центру ендоскопічної хірургії, відкриття кабінету реабілітації для неврологічних хворих, фітобару, кабінету контролю болю для хворих з обмеженим прогнозом життя.
Гасло закладу – «Жодного року – без нового кроку». І, як результат діяльності колективу, є збережене здоров’я і подовження тривалості життя хворих, постійне самоудосконалення, впровадження сучасних медичних технологій. Керівництво та персонал лікарні активно удосконалюють свою роботу шляхом раціонального використання наявних ресурсів, широким залученням позабюджетних коштів. Велика увага приділяється лікувально-охоронному режиму, що в першу чергу передбачає забезпечення належних умов перебування хворих у закладі. За залучені кошти проведено суттєве оновлення відділень: сучасно відремонтовано палати, розраховані на 2 – 4 хворих, проведено ремонти опалювальної та кисневої системи, системи водопостачання та водовідведення, приймального відділення, кисневої станції, санітарних кімнат у всіх відділеннях, приміщень водолікувальниці, реанімаційного та хірургічного відділень, стаціонарного корпусу №2 , ветеранських палат та багато іншого.

Людяність та доброзичливість у відношенні до хворого, високий професіоналізм, постійне самовдосконалення, відповідальність колективу перед людьми та державою і роблять КНП «ЦМКЛ» Сумської міської ради – “Першою” серед лікувальних закладів міста і області.