Неврологічне відділення

Неврологічне відділення
Кучерявенко Олена Михайлівна – лікар-невролог вищої кваліфікаційної категорії.

Неврологічне відділення Cумської міської клінічної лікарні №1 було відкрито в 2012 р., розташоване на першому поверсі  корпусу, розгорнуто на 40 ліжок , в тому числі   палати інтенсивної терапії (ПІТ) на 6 ліжок для важкохворих з гострими порушеннями мозкового кровообігу, а також для хворих з гострою неврологічною патологією, що потребують невідкладних реанімаційних заходів ( гостра полірадикулонейропатія,  менінгоенцефаліти тощо).

У неврологічне відділення КМКЛ № 1 госпіталізуються жителі м.Суми, які мешкають в районі обслуговування 1-ої, 2-ої поліклінік та центру ПМСД№3 з патологією нервової системи , яка вимагає стаціонарного лікування. У відділенні надається кваліфікована спеціалізована медична допомога з застосуванням нових сучасних методів лікування за допомогою медикаментозної терапії, фізіотерапії, лікувальної фізкультури, масажу, дієтотерапії.

У відділенні застосовуються найсучасніши методики в лікуванні хворих. Так з 2014 року в практику відділення успішно введений метод системної тромболітичної терапії для лікування хворих на ішемічний інсульт.

Тромболізіс здійснюється шляхом внутрішньовенного введення рекомбінантного тканинного активатора плазміногену альтеплазе у проміжку «вікна терапевтичних можливостей» (не більше 4,5 год. від початку перших симптомів ішемічного інсульту) та є безпечною медичною процедурою з доведеною ефективністю, яка впливає на наслідки перебігу ішемічного інсульту у пацієнтів, відібраних відповідним чином для виконання даної процедури.

У відділеннні хворим з перших днів порушення мозкового кровообігу розпочинається рання реабілітація під наглядом лікуючих лікарів, реабілітолога та спеціально навченого персоналу. Також пацієнтам відділення здійснюється комплексне фізіотерапевтичне лікування: електростимуляція, гідромасаж, ЛФК, парафіноозокеритові обертування, ампліпульс, магнітотерапія, озонотерапія та інші види фізичної реабілітації.

При проведенні лікування лікарі відділення керуються галузевими клінічними протоколами надання медичної допомоги з урахуванням індивідуальних особливостей перебігу захворювання та наявності інших соматичних хвороб, які є фоновими для виникнення  неврологічних захворювань. У відділенні працюють лікарі-консультанти: офтальмолог та психотерапевт. Відділення тісно співпрацює з іншими відділеннями лікарні, за потребою проводяться консультації суміжних спеціалістів (кардіолога, хірурга, пульмонолога, гінеколога, уролога, ортопеда). Також відділення співпрацює з  діагностичними центрами міста, де, при необхідності, проводяться обстеження пацієнтів за допомогою комп’ютерної томографії, магнітно-резонансної томографії, ультразвукової доплерографії, електроенцефалографії та інші методи обстеження неврологічних хворих.

Планова госпіталізація хворих проводиться щоденно після консультативного огляду завідувача відділенням за направленнями амбулаторно-поліклінічних закладів міста, а також в порядку самозвернення ( після огляду завідувача відділення або чергового лікаря при наявності показів до госпіталізації).

Хворі, які поступають на планову госпіталізацію, повинні бути обстежені:

-загальний аналіз крові;
-цукор к
poвi;
-загальний аналіз
ceчi;
-біохімічний аналіз крові;
-флюорографія;
-електрокардіографія;
-огляд гінеколога для жінок;
огляд уролога для чоловіків, старших за 40 років.

За показами:

-рентгенологічне обстеження черепа, хребта;
-КТ або МРТ головного мозку;
-МРТ хребта;
-електроенцефалограма;
-електронейроміографія та ін.

Екстренна госпіталізація хворих проводиться щодобово за направленнями амбулаторно-поліклінічних закладів міста, лікарів служб швидкої та невідкладної медичної допомоги, а також в порядку самозвернення ( після огляду завідувача відділення або чергового лікаря при наявності показів до екстренної госпіталізації).

Контактний телефон (0542) 701 323.

Фотогалерея відділення: