Міським ортопедом-травматологом Сухоставцем В.О. впроваджений надсучасний метод лікування захворювань суглобів
Міським ортопедом-травматологом Сухоставцем В.О. впроваджений надсучасний метод лікування захворювань суглобів

В амбулаторному ортопедично-травматологічному відділенні КНП “Центральна міська клінічна лікарня” СМР міським ортопедом-травматологом Сухоставцем Володимиром Олександровичем впроваджений надсучасний метод лікування захворювань суглобів та парасуглобових тканин – PRP (Platelet Rich Plasma).

Хвороби суглобів, м’язів і сухожилків завдають так багато страждань, що медична наука весь час намагається знайти нові підходи для того, щоб полегшити життя таким пацієнтам. Порівняно недавно провідні ортопеди-травматологи США, Ізраїлю, Італії, Франції та інших європейських країн стали успішно застосовувати в таких випадках методику PRP-терапії.

Цей інноваційний спосіб лікування остеоартрозу, пошкоджень зв’язок, сухожиль і м’язів впроваджений в життя і лікарями амбулаторного ортопедично-травматологічного відділення КНП “ЦМКЛ” СМР.

PRP (Platelet Rich Plasma) – це власна плазма людини, збагачена тромбоцитами. Плазма – це рідка частина крові, яка містить ряд вітамінів, білків, ферментів, гормонів, а також деякі клітини крові, в тому числі і тромбоцити. В основі методу лікування аутоплазмою, тобто власною плазмою, збагаченою тромбоцитами, лежить здатність чинників росту, що містяться в тромбоцитах, стимулювати і прискорювати процес відновлення пошкоджених тканин за рахунок посиленої регенерації клітин. В результаті такого впливу вдається, якби «розбудити» клітини хрящових тканин, судин та інш. В результаті чого швидше загоюються їх мікротравми, тріщини, відновлюється кісткова структура, прискорюється загоєння ран, а наявний запальний процес пригнічується.

Вчені довели, що локальне введення власної плазми з підвищеною концентрацією тромбоцитів сприяє відновленню тканин і загоєнню ран. Лікувальний ефект проявляється тоді, коли концентрація тромбоцитів у плазмі збільшується в кілька разів, досягаючи показника 1 млн / мкл (в нормі концентрація становить 150 тис / мкл до 350 тис. / мкл).

Робимо висновок – збагачена тромбоцитами плазма – це плазма крові з підвищеним вмістом тромбоцитів, застосування якої забезпечує загоювальну, регенеративну та омолоджуючу дії на тканини організму. PRP-плазма містить в 3-5 разів більше факторів росту, цитокінів та інших біологічно активних білків, ніж цільна кров.

Цей сучасний напрям регенеративної медицини дозволяє лікувати безопераційним шляхом суглобові, сухожильні і м’язово-фасціальні болі, використовуючи ін’єкційну форму аутоплазми.

PRP-терапія – це безболісна і безпечна процедура, яка дозволяє позбутися хвороб суглобів, повернутися до звичного ритму життя без необхідності регулярного застосування медикаментів.

Процедура PRP-терапії: етапи і нюанси

Оскільки для лікування використовуються нехімічні препарати, а власна плазма крові, збагачена тромбоцитами, то перший етап цієї процедури – взяття крові.

Після забору 20-40 мл крові з вени і центрифугування її в спеціальній оригінальній пробірці, ми отримуємо плазму, збагачену тромбоцитами. У процесі приготування, серед інших формених елементів крові, таких як лейкоцити та еритроцити, найбільш важливо виділити саме тромбоцити, оскільки альфа-гранули цих клітин крові містять велику кількість різних молекул із біологічно активною дією – так званих факторів росту. Згодом, під час контакту хворих тканин із тромбоцитами відбувається процес дегрануляції і викид у ділянку впливу вищевказаних трофічних і росткових факторів.

Підготовка та введення аутоплазми

Використання тільки якісних фірмових пробірок гарантує отримання плазми з найбільшою концентрацією тромбоцитів. Чим більше тромбоцитів в отриманій плазмі, тим вище лікувальний ефект. Далі збагачена тромбоцитами плазма шляхом ін’єкції вводиться в уражений суглоб або в ділянку пошкоджених або запалених сухожилків і м’язів. При необхідності маніпуляція може проводитися під місцевою анестезією, а також під контролем УЗД.

Процедура проводиться в найкоротші терміни: на одну ін’єкцію пацієнт витрачає не більше 15-30 хвилин, що дозволяє йому в той же день повернутися додому, зайнятися звичайними справами і навіть приступити до виконання службових обов’язків. Для досягнення найкращого ефекту рекомендується пройти повний курс ліування (3-4 ін’єкцій з інтервалом в один тиждень). Як правило, тривалість курсу визначається вираженістю больового синдрому. Тому число сеансів є індивідуальним і визначається лікарем. У складних задавнених випадках курс PRP-терапії можна повторити через три-чотири місяці.

Результати процедури

PRP-терапія сприяє:

– усуненню болю в суглобах;
– зняттю м’язового спазму і зміцненню м’язів, оточуючих суглоб ;
– активації кровопостачання ділянки ураженого суглоба;
– поліпшенню постачання суглобового хряща поживними речовинами;
– поверненню об’єму рухів в суглобах;
– відновленню суглобової рідини;
– стимулюванню утворення кісткової і хрящової тканин;
– прискоренню періоду реабілітації після травм і операцій;

Плюси і мінуси лікування аутоплазмою

Вчені відзначають виняткову ефективність PRP-терапії, особливо при травмах і хворобах суглобів, м’язів і сухожилків. Цей метод має багато переваг у порівнянні з іншими видами лікування завдяки порівняльній простоті і короткому часу приготування препарату, високої концентрації активних чинників росту в аутоплазмі, а також можливості проводити лікування амбулаторно.

Плюси:

– Нульовий ризик несумісності і ймовірності розвитку алергії – плазма власної крові повністю біосумісна з організмом людини;
– Значне і швидке зменшення больового синдрому;
– Помітне зниження запального процесу і прискорення процесу відновлення пошкоджених тканин;
– Відсутність побічних дій, як при прийомі лікарських препаратів, в тому числі і негативного впливу на травну систему (зокрема на шлунок і на печінку);
– Курс PRP-терапії дозволяє знизити дозування ліків, а в деяких випадках і зовсім відмовитися від деяких препаратів;
– Тривалий ефект після проведення курсу лікування;
– Позбавлення від причин, а не від симптомів;
– Широкий спектр захворювань і травм, при яких процедура ефективна. Також важлива сумісність PRP-терапії з іншими терапевтичними методами лікування;
– Невеликий список протипоказів;
– Відсутність реабілітаційного періоду – відразу після процедури можна повертатися до звичного життя;

Мінуси:

– Необхідність ін’єкцій;
– Вартість… PRP-терапія – доступна процедура, але все ж таки не безкоштовна;

Завдяки впровадженню новітнього методу жителі нашого міста мають можливість звільнитись від больових відчуттів без оперативного лікування!!!!!