Про рак грудної залози
Про рак грудної залози

За статистикою МОЗ, рак грудей є найбільш розповсюджений вид раку серед усіх онкологічних захворювань у жінок. В Україні рак грудної залози теж лідирує серед жіночих онкологічних хвороб: щорічно близько 16,5 тис. жінок дізнаються про свій діагноз, а щогодини від раку грудей помирає одна жінка. Головна причина високої смертності від цієї хвороби в нашій країні – пізня діагностика.
Також поширеним є первинне ураження лімфатичних вузлів при онкопатології. Процент захворюваності на лімфоми в Україні складає 4-5%.

Так як, метод біопсії є «золотим стандартом» для ранньої діагностики пухлинних утворень молочних залоз та поверхнево розташованих структур та дозволяє отримати результат з 99% точністю, на базі поліклініки
КНП «Центральна міська клінічна лікарня» Сумської міської ради у відділенні променевої діагностики почали проводити біопсію поверхнево розташованих структур та молочних залоз, а саме проводяться тонкоголкова аспіраційна біопсія та трепан-біопсія під контролем ультразвуку.

Лікарями відділення були проведені вперше трепан-біопсія утворення молочної залози та лімфатичного вузла з подальшим цитологічним, гістологічним, а у випадку біопсії лімфатичного вузла, імуногістохімічним дослідженням з підтвердженням злоякісних новоутворень.