Приймальне відділення

Приймальне відділення КУ «СМКЛ №1» є структурним підрозділом багатопрофільної лікарні, в якому цілодобово забезпечується надання екстреної та невідкладної медичної допомоги кожному хворому. Знаходиться відділення на І-му поверсі головного корпусу стаціонару. Щорічно до приймального відділення лікарні звертається понад 15000 хворих для надання стаціонарної та амбулаторної медичної допомоги. Та кількість їх щорічно зростає.

Приймальне відділення
Завідувач приймальним відділенням Крівцов Валерій Петрович, лікар-терапевт вищої категорії

З 2012 року очолює колектив приймального відділення з 2012 року завідувач відділенням лікар-терапевт вищої категорії Крівцов Валерій Петрович.

У відділенні працює 2 лікаря – завідувач приймальним відділенням – лікар-терапевт вищої категорії та лікар-терапевт другої кваліфікаційної категорії.

У відділенні працює 8 сестер медичних, з них мають вищу кваліфікаційну категорію – 4; другу кваліфікаційну категорію – 1; без категорії – 3 (у зв’язку з недостатнім стажем роботи).

До відділення приймаються хворі, яких доставлено бригадами ШМД, направлено на госпіталізацію лікарями лікувально-профілактичних закладів або які звернулися самостійно.

Приймальне відділення виконує функції приймально-сортувального і диференційно-діагностичного відділення багатопрофільної лікарні.

В 2014 році приймальне відділення здобуло статус «Чиста лікарня – безпечна для пацієнта».

Приймальне відділення
Колектив приймального відділення

Для забезпечення роботи приймального відділення є всі необхідні кабінети: кабінет завідуючого, старшої сестри медичної, кабінет прийому хворих, приміщення для очікування пацієнтів та їх супроводжуючих, оглядова кімната, маніпуляцій ний кабінет, рентгенологічний кабінет, кімната санітарної обробки хворих, кабінет ургентного лаборанта, сестринська кімната, санвузол, кімната для зберігання одягу хворих.

Невідкладна медична допомога у приймальному відділенні надається лікарем приймального відділення, черговим лікарем по лікарні та ургентними лікарями відповідних відділень стаціонару: лікарем-кардіологом, ортопедом-травматологом, урологом, хірургом, невропатологом, гінекологом, анестезіологом, пульмонологом.

У відділенні є всі необхідні умови для своєчасної, якісної діагностики при невідкладних станах.

У 2015 році в рентгенологічному кабінеті приймального відділення проведено капітальний ремонт та встановлено новий, сучасний комп’ютерний рентгенологічний апарат, що дозволяє швидко та якісно проводити рентген- діагностику ургентним хворим. Наявність ургентної клініко-діагностичної лабораторії дає змогу швидко проводити лабораторну діагностику поступаючим хворим. Відділення укомплектоване медикаментами для надання невідкладної медичної допомоги згідно з локальними протоколами надання медичної допомоги. Відділення оснащене необхідним медичним обладнанням та апаратурою: пульсоксиметром, ларингоскопом, електрокардіографом, дефібрилятором, апаратом дихальним ручним, монітором пацієнта, комплектом пневмошин, одноразовими шприцями та системами для внутрішньовенних краплинних інфузій, засобами для забору матеріалу для досліджень хворих, підозрілих на захворювання чумою та холерою (наборами протичумних костюмів), набором для обробки хворих на педикульоз та сверблячку.

На випадок надзвичайних ситуацій приймальне відділення має аварійний запас медикаментів та перев’язувального матеріалу, імобілізаційні шини Крамера та набори пневматичних шин.

Відділення забезпечене цілодобовим міським та мобільним зв’язком. Штати приймального відділення та нормативи їх навантаження сформовані згідно наказу МОЗ України від 23.02.2000р. №33 «Про штатні нормативи та типові штати закладів охорони здоров’я».

Госпіталізація хворих до відділень стаціонару здійснюється обов’язково при наявності паспорта.

Основні функції відділення:

 • цілодобовий прийом пацієнтів, їх обстеження уточнення діагнозу та надання їм екстреної та невідкладної медичної допомоги згідно з локальними протоколами;
 • планова госпіталізація пацієнтів у спеціалізовані відділення лікарні;
 • сортування пацієнтів при масовому надходженні до лікарні у разі надзвичайних ситуацій;
 • оформлення та ведення облікової нормативно затвердженої медичної документації;
 • проведення санітарно-гігієнічних заходів пацієнтам та направлення їх в профільні відділення згідно з встановленим діагнозом;
 • збір інформації про рух пацієнтів у відділеннях стаціонару;
 • взаємодія із службою екстреної медичної допомоги, органами поліції, іншими лікувально-профілактичними закладами міста та області;
 • попередження внутрішньо-лікарняних інфекцій;
 • інформування хворих про правила внутрішнього розпорядку лікарні та ознайомлення з правами та обов’язками пацієнтів;
 • надання довідкової інформації родичам хворих;
 • інформування СЕС у випадках звернення хворих з підозрою на особливо небезпечні та інфекційні захворювання;
 • подання інформації до відповідних органів, служб і установ у випадках передбачених чинним законодавством України.

Колектив відділення працює злагоджено, з повагою відноситься до хворих та їх родичів, розуміючи ту відповідальність за здоров’я та життя пацієнтів, яка на них покладена.

Контактні телефони: Чергова сестра медична приймального відділення – тел. 701 – 313