Терапевтичне відділення

Терапевтичне відділення – одне із функціональних підрозділів багатопрофільної КУ „Сумська міська клінічна лікарня №1”, в якій проводиться консервативне лікування хворих з різними захворюваннями внутрішніх органів.

Відділення терапії знаходиться на 2-ому поверсі стаціонарного корпусу №2. Кількість ліжок 40. У відділенні 9 палат для хворих. Відділення терапії загально-терапевтичного профілю, цілодобово чергує по невідкладній допомозі. Зона обслуговування відділення: КЗ ЦПМСД № 1,2.

 У відділенні проводиться диференціальна діагностика і надається медична допомога хворим терапевтичного профілю. Використовуються сучасні інноваційні методи лікування. В середньому протягом року медичну допомогу отримує близько 1200 хворих. З них госпіталізовано в плановому порядку – 24%, в ургентному – 76%.

У 2012 році відділення здобуло статус «Чиста лікарня безпечна для пацієнта».

Показаннями для лікування в терапевтичному відділенні є гострі та хронічні захворювання органів системи дихання, шлунково-кишкового тракту, серцево-судинної та сечової системи,а саме:

 • гострий бронхіт;
 • хронічний бронхіт;
 • пневмонія;
 • бронхіальна астма;
 • гастрит;
 • виразкова хвороба;
 • панкреатит;
 • коліт;
 • холецистит, гепатит;
 • цироз печінки;
 • анемія;
 • гіпертонічна хвороба;
 • ішемічна хвороба серця;
 • ревматизм;
 • поліартрит;
 • пієлонефрит;
 • новоутворення.
 • церебросклероз

Протипокази для лікування в терапевтичному відділенні:

 • Усі інфекційні захворювання в гострій стадії.
 • Усі види наркоманії та алкоголізму (за виключенням стану стійкої ремісії).
 • Хворі з непрофільною патологією – захворювання неврологічного, хірургічного профілю.

Пацієнта консультують співробітники кафедри сімейної медицини медичного інституту та фахівці вузьких спеціалізацій – невропатолог, кардіолог, офтальмолог, отоларинголог, інфекціоніст, пуль монолог, хірург, проктолог, дерматолог, ортопед, уролог, гінеколог, анестезіолог, ендокринолог та інші спеціалісти. Додатково до медикаментозного лікування широко використовується фізіотерапевтичне лікування: масаж, водолікування, озонотерапія, ЛФК, широкий спектр електропроцедур.

Інформація для пацієнтів:
Для вирішення питання про планову  госпіталізацію в терапевтичне відділення необхідно мати:
1. Направлення від дільничного терапевта за місцем проживання.
2. Паспорт.
3. Заключення рентгенографії ОГП.
4. Заключення гінеколога для жінок та уролога для чоловіків.

Відділення розгорнуто на 40 ліжок.

 На базі відділення терапії знаходиться клінічна база Сумського медичного інституту. Співпрацюємо з кафедрою Сімейної медицини. Відділення терапії є базою проходження практики для студентів медичного інституту та медичного коледжу.

 У відділенні терапії працює 2 лікаря. Консультативна допомога у відділенні терапії проводиться співробітниками кафедри сімейної медицини, під керівництвом доцента Винниченко Людмили Боголюбівни.

Терапевтичне відділенняЗавідувачка відділенням – Раїса Василівна Безсмертналікар-терапевт вищої категорії

Стаж роботи 30 років професійної діяльності, на посаді завідуючої відділенням з 1990 р.

Уміло керує діяльністю всього персоналу відділення забезпечує належну постановку лікувально-профілактичної роботи та діагностичного процесу у відділенні.

Систематично консультує хворих суміжних відділень, бере участь у консиліумах, скликаних з приводу тяжкохворих пацієнтів.

Періодично відвідує наукові конференції та семінари, підвищує професійний рівень.

Терапевтичне відділенняЛікар-терапевт – Гавриленко Аліна Михайлівна 

Надає кваліфіковану медичну допомогу за своєю спеціальністю, використовуючи сучасні методи профілактики, діагностики, лікування і реабілітації.

Визначає тактику ведення пацієнта відповідно встановленими протоколами лікування.

Підвищує рівень знань та умінь періодично відвідуючи курси підвищення кваліфікації та наукові конференції.

Терапевтичне відділенняСтарша сестра медична – Валентина Іванівна Івко

Надає допомогу завідуючій відділенням в адміністративних питаннях, організовує і контролює роботу палатних сестер медичних і молодшого медичного персоналу. 

Постійно підвищує високий рівень роботи, відвідуючи курси підвищення кваліфікації та сестринські конференції.

Терапевтичне відділення

Сестри медичні палатні, які є помічниками лікарів, виконують лікарські призначення та здійснюють сестринський процес. Володіють методикою забору матеріалу для лабораторних досліджень. Постійно удосконалюють свій професійний рівень. Працює сім сестер медичних, з них дві мають вищу кваліфікаційну категорію, а п’ять не мають у зв’язку з недостатнім стажем роботи.

Терапевтичне відділенняПроцедурна медична сестра – це досвідчений та кваліфікований спеціаліст, що виконує спеціальні медичні маніпуляції (внутрішньовенні струйні та крапельні ін’єкції, забір крові з вени для аналізів), допомога лікареві під час проведення спеціальних процедур (переливання крові, плевральна пункція, парацентез).

Терапевтичне відділенняСестра-господарка займається господарчими питаннями, забезпечує підтримку належного рівня чистоти та санепідрежиму у відділенні, контролює діяльність молодших сестер медичних.

Терапевтичне відділення

Молодші сестри медичні буфетниці подають їжу хворим, слідкують за чистотою, допомагають доглядати важкохворих.

Терапевтичне відділенняМолодші сестри медичні палатні слідкують за санітарно-гігієнічним станом відділення. Допомагають палатним сестрам медичним у догляді за пацієнтами, беруть участь у транспортуванні тяжкохворих. Допомагають доглядати важкохворих.

Професійний огляд і рекомендації терапевта дозволять Вам  в найкоротший термін пройти обстеження, правильно вибрати доцільність консультацій фахівців вузьких спеціалізацій, вирішити питання про необхідність додаткових лабораторних та інструментальних методів обстеження.