ВІДДІЛЕННЯ АНЕСТЕЗІОЛОГІЇ

Відділення анестезіології було створено в серпні 1975 року згідно наказу МОЗ СРСР № 605 від 19.08.1969 року.

У 1995 році наказом № 90 від 17.08.1995 року на базі анестезіологічної служби було відкрито відділення інтенсивної терапії й анестезіології на 6 ліжок.

Очолює відділення Березка Микола Олександрович старша сестра медична Легкодух С.І.

Колектив відділення – це висококваліфіковані, віддані своїй справі професіонали. В колективі працює 10 лікарів, із них 5 мають вищу категорію, 1 лікар має першу категорію, 3 лікаря кваліфікаційну другу категорію і 1 лікар буде проатестований в 2016 році.

Ефективність лікувального процесу забезпечується також високою кваліфікацією, чуйністю, якісною роботою середнього та молодшого медичного персоналу. Серед них 4 медичних сестри з вищою категорією, 1 з першою категорією, другу категорію мають 5 медичних сестер і 10 медичних сестер не атестовані в звязку з коротким терміном роботи у відділенні.

При проведенні знеболень головним завданням є безпека пацієнта під час операцій та болючих досліджень і маніпуляцій. Анестезіолог під час операції слідкує за станом основних життєвих функцій: станом свідомості, тобто глибиною медикаментозного виключення свідомості, параметрами штучного дихання, станом кровообігу та вчасно коригує їх при необхідності.

У відділенні лікарі анестезіологи виконують усі сучасні види знеболення при оперативних втручаннях, а саме:

– сучасна низькопотокова анестезія сево флюраном;

– тотальна в\в анестезія з – та без штучної вентиляції легень;

– субарахноїдальна анестезія;

– епідуральна анестезія та пролонговане післяопераційне епідуральне знеболення;

– комбінована субарахноїдальна-епідуральна анестезія;

– реґіонарні методи анестезії ( на верхні та нижні кінцівки).

Щорічно у відділенні проходить лікування близько 400 пацієнтів.

На 6 ліжках проводиться лікування важких післяопераційних хворих та проводиться інтенсивна терапія хворих при невідкладних станах з різноманітною патологією, у тому числі і при термінальних станах : коматозні стани різного генезу, гострі панкреатити, ШКК, дихальна недостатність IIIII ступеню, політравма, анафілактичний шок, стан після ураження електричним струмом, стан після странгуляційної асфіксії, утоплення.

Відділення має необхідне обладнання для проведення анестезії, апарати штучної вентиляції легень, моніторингу показників життєдіяльності пацієнтів (монітори, пульсоксиметри). Проте матеріально-технічна база відділення потребує покращення, у звязку з чим в 2016 році заплановано придбання 5 апаратів ШВЛ, 5 моніторів, 2 електровідсмоктувача. В цьому році придбано апарат для мембранного плазмаферезу – апарат сорбційний АС-В-02. Процедура плазмаферезу відповідає останнім міжнародним стандартам та вимогам безпеки для пацієнта. Метод еферентної терапії за допомогою мембранного плазмаферезу застосовують для лікування понад 200 захворювань, і саме головне, для профілактики їх виникнення, оздоровлення та омолодження організму, стимуляції імунітету, збільшення тривалості життя, з косметичними цілями.